MINI KOSZYKÓWKA    (ANEKS DO REGULAMINU MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  Z DNIA 09.09.2016)

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół   srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 15 października 2016 roku.

- drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2004 i  młodsi.

- zespół liczy 10 -12  zawodników/czek.

1. Przepisy gry

- czas gry: 4 x 6 minut.

- piłka: numer „5”.

- mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 305 cm. Odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza).

- nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt.

- zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie. W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki i mogą zostać zmienieni w pierwszej i drugiej kwarcie za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie

- gdy zespół składa się z 10 zawodników – zespół kończy grać kwartę w składzie 3-4 osobowym.

- obowiązuje:

1. krycie “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),
  2.  przepis połowy,
  3. przepis 3 sekund,
  4. przepis 5 sekund.

-       w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki.

-       w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany jest faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana jest drużynie, która wykonywała rzut.

-       o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami  PZKosz.

-      za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza nie przyznaje się dodatkowego rzutu.

1. Punktacja

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1  punkt, za walkower 0 punktów.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

1.  większa liczba zdobytych punktów

2.  jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów.

1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),
  2. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
  3. większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.

KOSZYKÓWKA - GIMNAZJA   (aneks z 9.09.2016)

- drużynę stanowią uczniowie  gimnazjum rocznik 2001 i młodsi.

- zespół liczy 8 - 12 zawodników.

2.Przepisy gry

-         czas gry: 4 x 10 minut z przerwami między I i II kwartą 2 min., a między II i III kwartą 10 min., a między III i IV 2 minuty.

-         zawody nie mogą się rozpocząć jeżeli zespół nie liczy 8 zawodników.

-         w razie remisu zarządza się 5 minutowe dogrywki.

-         czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole przeciwnika w ciągu 8 sekund.

-         nowe 14 sekund zostają przyznane, gdy piłka dotyka obręczy po zbiórce w ataku.

-         rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie

-         w każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną.

-         rozgrywki dziewcząt odbywać się będą  piłką nr 6, chłopców piłka nr 7

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane  1  punkt, za walkower - 0 punktów

1.   większa liczba zdobytych punktów

MINI SIATKÓWKA – CZWÓRKI      (aneks z 9.09.2016)

- w skład zespołu wchodzi 10 zawodników (w całym turnieju)

-       wymiary boiska: 14 m x 7 m, na boisku wyznacza się linię ataku (3 m od siatki)

-       wysokość siatki  215 cm dziewczęta, 224 cm chłopcy

-       obowiązuje rozmiar piłki nr 5

-       gra się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane są do 25 punktów. Ewentualny 3 set decydujący rozgrywany jest do 15 punktów.

-       w pierwszym secie gra 4 zawodników + 1 rezerwowy.

-       w drugim secie pozostałych 5 zawodników.

-       w trzecim secie, rozgrywanym w przypadku remisu w setach, gra dowolna czwórka, wyznaczona z dziesiątki.

-       kolejność CZWÓREK  ustalona przed zawodami nie może być zmieniona przez cały turniej.

-       każdy zespół może wykorzystać 2 czasy po 30 sekund w każdym secie.

-       obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki,

-       zawodnik zagrywający jest zawodnikiem obrony. Zawodnik linii obrony nie może przebijać na stronę przeciwnika piłki znajdującej się powyżej górnej krawędzi siatki

-       rozsądna tolerancja czystości odbić,

-       w każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana).

-        w momencie uderzenia piłki przez zagrywającego, każdy zespół musi znajdować się na własnej stronie boiska, ustawiony zgodnie z porządkiem rotacji ( z wyjątkiem zawodnika zagrywającego)

Uwaga:

Zgodnie z Regulaminem Polskiego Związku Piłki Siatkowej w turnieju  przeprowadzanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w którym startuje więcej niż 4 drużyny, w którym drużyny rozgrywają więcej niż 4 mecze dziennie gra się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane są do 11 punktów. Ewentualny 3 set decydujący rozgrywany jest do 7 punktów

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów.

2.   jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

1.    lepszy (wyższy) stosunek setów – wygranych do przegranych pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
  2. lepszy (wyższy) stosunek małych punktów – zdobytych do straconych pomiędzy zainteresowanymi zespołami.,
  3. wynik bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

MINI PIŁKA RĘCZNA   (aneks z 9.09.2016)

- zespół liczy do 16 zawodników

-       należy grać na boisku o wymiarach długość  od 32 do 40 m i szerokość od 16 do 20 m.

-       obowiązuje piłka nr 1 o obwodzie 50 – 52 cm.

-       czas gry: 2 x 12 minut z 5 min przerwą

-       dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu.

-       zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki

-       obowiązuje kategoryczny zakaz używania środków klejących piłkę.

-       czas wykluczenia zawodnika 1 min.

-       drużyna ma prawo wziąć 1-minutowy czas w każdej połowie meczu.

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów.

1.  większa liczba zdobytych punktów,

2.  jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę sama liczbę punktów:

1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami  (bezpośredni mecz /-e),
  2. korzystniejsza różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
  3. większa liczba zdobytych bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
  4. korzystniejsza różnica bramek w całym turnieju,
  5. większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju.

PIŁKA RĘCZNA - Gimnazja    (aneks z 9.09.2016)

- drużynę stanowią uczniowie gimnazjum rocznik 2001 i młodsi

-       czas gry: 2 x 20 minut + 5 minut przerwy.

-       obowiązują rozmiary piłki:  nr 1 (50-52 cm) – dziewczęta; nr 2 ( 54-56)- chłopcy

-       przy większej liczbie spotkań dziennie zaleca się skracanie czasu gry.

-       zakaz używania kleju.

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis – 1 punkt, za przegrane 0 punktów.

a. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),

b.  korzystniejsza różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi zespołami,

c.  większa liczba zdobytych bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi zespołami,

d.  korzystniejsza różnica bramek w całym turnieju,

e.  większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju.

Mini piłka nożna

1. Zespół składa się z 5 zawodników /czek w polu + bramkarz tzw szóstki piłkarskie

2. Boisko ma wymiary 32mx56 m o nawierzchni trawiastej luib sztucznej (boisko typyu ORLIK)

3. Bramki mają wymiar 2 x 5 m, na niższym szczeblu dopuszcza się bramkę 2m x3 m

4. Czas gry w zależności od ilości zgłoszonych drużyn i jest ustalany przez organizatorów na miejscu, nie powinien jednak przekroczyć 60 minut gry w sumie dla danej drużyny.

5. Wymagane obuwie to trampki lub korkotrampki. Zabrania się gry w obuwiu typu korki piłkarskie!

6. Piłka nr 4

7. Bramkarz może chwycić piłkę tylko w polu bramkowym.

8. Gra bez przepisu o spalonym

9. Zmiany hokejowe, błędy zmian karane jak w piłce ręcznej tj strata piłki, wykluczenie, rzut karny z 7 m za błąd bramkarza.

10. Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie własnej połowy boiska.

11. Za wygrane spotkanie 3 pkt, za remis 1 pkt za przegrane 0 pkt.

Przy równej ilości punktów decyduje kolejno:

- wynik bezpośredniego spotkania

- lepsza różnica bramek

- większa liczba zdobytych bramek

- rzuty karne – po meczu skończonym wynikiem remisowym – będą one decydowały o zajętym miejscu.

Ta sama reguła dotyczy dużych gier zespołowych!

Halowa piłka nożna

1.Uczestnictwo: Zespół liczy 10 zawodników/czek.Podczas gry na boisku znajduje się 4 zawodników plus bramkarz. Zmiany tzw hokejowe bez ograniczeń.

2.Przepisy gry: Czas gry 2 x 10 min. do trzech drużyn – przerwa 5 min. Powyżej trzech drużyn czas gry 1 x 10 min. System gier „każdy z każdym”.
Zawody rozgrywane są piłką halową nr „4”. Przepisy jak w szkołach podstawowych.

3.Punktacja: Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt., za remis 1 pkt., za przegrane 0 pkt. O kolejności miejsc decyduje:
-większa liczba zdobytych punktów,
-wynik bezpośredniego spotkania,
-lepsza różnica bramek,
-większa liczba zdobytych bramek,
-rzuty karne po meczu remisowym.

UNIHOKEJ  -  SZKOŁY PODSTAWOWE    (aneks z 9.09.2016r)

Uczestnictwo

- zawody rozgrywane są oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców

- zespół składa się z 12 zawodników – 5 na boisku + bramkarz  i  6 rezerwowych

Przepisy gry

Zawody rozgrywane są zgodnie z niniejszym regulaminem. Pozostałe zasady nie określone w regulaminie – zgodnie z przepisami PZU.

-     czas gry 3 tercje x 5-10 minut + 1 – 2 minuty przerwy (w zależności od ilości drużyn)

-     bramki 160 cm x 115 cm (dopuszcza się bramki klubowe 140 cm x 105 cm)

-     pole bramkowe: szerokość 5 m, długość 4 m.

-     pole przedbramkowe: szerokość  2,5 m, długość 1 m (linia bramkowa znajduje się 3,5 od linii końcowej boiska)

-     dopuszcza się w rozgrywkach miejskich/gminnych hale o mniejszych rozmiarach niż przewidują przepisy PZU

Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis – 1 punkt, za przegraną – 0 punktów.

a. większa liczba zdobytych punktów

b. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

-       większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),

-       większa, dodatnia różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

-       lepsza różnica bramek w całym turnieju,

-       większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,

c. jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami

UNIHOKEJ  -  GIMNAZJA  (aneks 9.09.2016)

-       drużynę stanowią uczniowie  gimnazjum rocznik 2001 i młodsi.

-       zespół składa się z 12 zawodników w tym 5 zawodników w polu + bramkarz i  6 rezerwowych zawodników.

-       zawody rozgrywane są oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

-  wymiary boiska szer. 18-20 m dł. 36-40 m.

-       czas gry: 3 tercje x 5-10 minut + 2 minuty przerwy (zgodnie z ustaleniami organizatora).

-       pole bramkowe: szerokość 5 m długość 4 m,

-       pole przedbramkowe szerokość 2,5 m długość 1 m (linia bramkowa znajduje się 3,5 m od linii końcowej boiska)

-       bramki 160 x 115 cm ( dopuszcza się bramki klubowe 140 x 105 cm)

Punktacja

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis -  l  punkt, za przegrana- 0 punktów.

-     większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),

-     większa, dodatnia różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,