W zaproponowanym terminarzu chciałabym abysmy zrealizowali następujące dyscypliny:

- 28 września 2020 - sztafetowe biegi przełajowe wszystkie kategorie - MOSiR Ostrów Maz.  

- 1 października 2020 piłka nożna chłopców - kategoria młodzież - orlik (orliki w Ostrowi Maz.) 

- 2 października 2020 - mini piłka nożna chłopców - kategoria dzieci - orlik (orliki Ostrów Maz.) 

- 5 października 2020 - piłka nożna dziewcząt - kategoria młodzież - orlik przy SP 2 Małkinia Górna (UWAGA zmiana!!! ) 

- 6 października 2020- mini piłka nożna dziewcząt - kategoria dzieci - orlik przy SP 2 Małkinia Górna 

Zawody odbywały się będą na boiskjach zewnętrznych, bez kibiców. Dzieci mają obowiązej noszenia maseczki poza meczami. Zachowują dystans 1,5 metra (poza meczem). Obowiązuje dezynfekcja rąk. Organizatorzy organiczają wejście do szkoły więc dzieci nie będą mogły korzystać z szatni w szkole (prośba dyrekcji). Obowiązywać mają udostępnione procedury przez Ministra Zdrowia, Ministra Eduklacji Narodowej oraz Głównej Inspekcji Sanitarnej. 

Witam w nowym roku szkolnym 2020/2021. Spotkanie w Starostwie Powiatowym 7 września 2020 nie wniosło wielu ustaleń co do kształtu sportu szkolnego w naszym Powiecie. Są wytyczne przekazane z SZS w Warszawie odnośnie organizacji zawodów szkolnych, procedur przestrzeganych w czasie pandemii oraz ramowy terminarz. Preferencją są dyscypliny prowadzone w plenerze (jesienią zwykle tak to się odbywa). Niektóre dyscypliny proponuje się przenieść na orlik jak np piłkę ręczną, która ma być realizowana w zawodach międzypowiatowych w październiku 2020. Zawody międzypowiatowe jesienią w Ostrołece odbędą się w ramach następujących dyscyplin w dwóch kategoriach dzieci i młodzież : 

- sztafetowe biegi przełajowe - 9 października 2020 ( awansują dwie drużyny z powiatu)

- indywidualne biegi przełajowe (?) 

- piłka nożna dziewcząt i chłopców

- unihokej

- badbinkton

- piłka ręczna 

Bardzo proszę o informację od nauczycieli w jakiej dyscyplinie szkoła weźmie udział. 

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Andrzejewie, odbyły się pierwsze zawody w unihokeja. Do rywalizacji stanęły dziewcząta i chłopcy z kategorii dzieci czyli urodzeni w 2006 r. i młodsi. W obu kategoriach udział wzięło 7 szkół. Grano , po rozlosowaniu, w dwóch grupach trzy i czterozespołowych. Czas gry to 8 minut. Swoistymi profesorami gry okazali się uczniowie ze Starego Lubotynia, szczególnie chłopcy, zdobywając bezapelacyjnie, pierwsze miejsce zdobywając 30 bramek a tracąc tylko 2 w finale. Dziewczęta z tej szkoły również stały się posiadaczkami złotych krążków. Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wyższego szczebla. Bardzo dziękuję gospodarzom dzisiejszej imprezy za bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich 20- stu meczów. Oto jak wyglądały wyniki w poszczególnych grupach oraz mecze o miejsca. 

 

6 kwietnia 2017r oraz 20 kwietnia 2017r na obiektach sportowych ZS NR 1 w Ostrowi Maz odbyły się turnieje piłki nożnej chłopców w ramach XVIII POM runda wiosenna. Udział wzięły wszystkie szkoły ponad gimnazjalne powiatu ostrowskiego. Zdecydowanym zwycięzcą tych rozgrywek okazala się reprezentacja ZS NR 1 w Ostrowi Maz wygrywając wszystkie pojedynki nie tracąc przy tym żadnej bramki - stosunek bramek 28 ; 0 - dalsze miejsca to ZS NR 2 Ostrów Maz - LO Ostrów Maz- ZS Małkinia - ZS CKR Lubiejewo. Podsumowując rundę jesienną i wiosenną na pierwszym miejscu z kompletem punktów - stosunek bramek 60 ; 0- dla reprezentacji ZS NR1 Ostrów Maz prowadzonej przez Andrzeja Wardaszka, następnie w kolejności LO Ostrów Maz- ZS NR 2 Ostrów Maz - ZS Małkinia - ZS CKR Lubiejewo. Poziom zawodów wysoki , dożo zawodników na co dzień gra w różnych klubach, wiele bramek , emocji, widowiskowych zagrań. Podziękowania dla gospodarza zawodów Andrzeja Wardaszko za gościnność, przygotowanie obiektów do zawodów. Zdjęcia na fb.

Czas na kolejną dyscyplinę w kalendarzu XIX PIMSz. Jest nią piłka ręczna. Bardzo przepraszam za kolejne zmiany w kalendarzu, ale życie dyktuje swoje warunki. W związku z tym, byśmy do końca roku 2016 rozegrali pilkę ręczną (styczeń to czas na koszykówkę) a w krótkim grudniu mamy w szkołach imprezy wigilijne czy jasełka, nie możemy w ostatnim tygodniu ustawiać zawodów. W Małkini, gdzie rozegrana będzie cała piłka ręczna, od 13 grudnia będzie wyłączona sala gimnastyczna więc ustalamy :

*mini piłka ręczna dziewcząt i chłopców 7 grudnia 2016r (nie 14 grudnia!) 

* piłka ręczna gimnazjalistów 12 grudnia 2016r - pozostaje bez zmian 

Bardzo proszę zgłaszajcie zespoły, gdyyż powyżej 4 drużyn w jednej kategorii rozegramy zawody mini w dwóch terminach i pilki ręcznej też w dwóch czyli chłopcy i dziewczęta oddzielnie. 

Życzę wszystkim, po ciężko przepracowanym roku szkolnym 2015/2016, ciekawych, aktywnych i dłuuuugich wakacji. Dużo zadowolenia na turystycznych szlakach wśród pięknych widoków. Do zobaczenia po wakacjach!!! <3 

Jak wiemy 16 czerwca 2016r w Gimnazjum w Zarębach, odbędzie się podsumowanie XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do klasyfikacji wchodzi 10 najwyżej punktowanych dyscyplin. Oto jak przedsyawia się klasyfikacja: 

1 miejsce SP 2 Małkinia Górna - 622 pkt

2 miejsce SP Zaręby Kościelne - 517 pkt 

3 miejsce SP Nur - 470 pkt

4 miejsce SP Lubotyń - 310 pkt 

5 miejsce SP Prostyń - 305 pkt 

Czytaj więcej: Klasyfikacja i podsumowanie zmagań w ramach XVIII PIMSz - sp

Przepraszam, że możecie mieć problemy z odczytaniem wyników. Ja mam problemy z ich zamieszczeniem ale chociaż trochę Wam postaram się przedstawić moje wyliczenia. Suma 10-ciu najwyżej punktowanych dyscyplin daje miejsce w klasyfikacji: 

1 miejsce - G Zaręby Kościelne - 509 pkt

2 miejsce G. 2 Małkinia Górna - 485 pkt 

3 miejsce G Andrzejewo - 481 pkt 

4 miejsce G Nur - 323 pkt

5 miejsce G Wąsewo 210 pkt 

6 miejsce G nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej 195 pkt  

Czytaj więcej: Wyniki gimnazjów w XVIII PIMSz 

Pozostała nam jeszcze jedna impreza - ringo. W szkołach podstawowycxh odbędzie się ona w Zarębach Kościelnych. Termin w kalendarzu - 10 czerwca 2016r a ringo szkół gimnazjalnych odbędzie się w Nurze w dniu 8 czerwca 2016r. Bardzo proszę o zgłoszenia 

Po podliczeniu dorobku punktowego wszystkich szkół, w tym przełomowym, powiedziałabym kryzysowym, roku jeśli chodzi o starty lekkoatletyczne oraz brak zawodów międzypowiatowych, klasyfikacja łączna wygląda następująco: 

  Klasyfikacja łączna  dziewczęta  
Szkoła młodziczka juniorka łącznie miejsce
Małkinia 2 57   75 132 1
Andrzejewo 32   66 98 2
Zaręby K 43   42 85 3
Wąsewo 3   32 35 4
Jasienica 27   0 27 5
Brok 15   0 15 6
           
  Klasyfikacja łączna  chłopcy    
szkoła młodzik   junior łącznie miejsce
Andrzejewo 49   78 127 1
Małkinia 2 38   69 107 2
Zaręby K 28   50 78 3
Wąsewo 25   20 45 4
Lubotyń 38   5 43 5
Brok 10   16 26 6

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Powiecie Ostrów Mazowiecka

Copyright © 2016. All Rights Reserved.